ACTIVITYLOG.XML HATA SİLSİLESİ VE ÇÖZÜMÜ

ACTIVITYLOG.XML HATA SİLSİLESİ VE ÇÖZÜMÜ

24 Aralık 2017

ACTIVITYLOG.XML HATA SİLSİLESİ VE ÇÖZÜMÜ

         Yazılım geliştirenler için Visual Studio büyük nimet. Fakat hataları da denizde kum misali. Kodlarınızı güzel güzel yazarken bir gün bir bakarsınız proje çalıştırılamaz hale gelmiştir ve ekranda şöyle bir hata mesajı alırsınız:         “The _____ Package did not load correctly. … ” ile başlayan bir hata alıyorsanız ve işaret ettiği dosya ActivityLog.xml dosyası ise projede yüzlerce hata almışsınızdır ve visual studio projenizi derleyemez hale gelmiştir. Öncelikle bu durumda kesinlikle kod içeren herhangi bir sayfanızı vs üzerinde açmamanızı tavsiye ederim. Aksi halde bu dosyayı okunamaz hale dönüştürüyor ve kodunuz çöp oluyor.

      Korkmayın. Çözüm çok basit. Visual Studio’yu kapatın, hata mesajında belirttiği gibi işaret edilen klasöre gidin ve ActivityLog.xml dosyasını silin. Ardından Visual Studio’yu yeniden açın ve probleminiz çözüldü.

ACTIVITYLOG.XML HATA SİLSİLESİ VE ÇÖZÜMÜ

         Bu hatayı bazı durumlarda Fiddler gibi üçüncü parti yazılımların yüklenmesi sonrasında alıyoruz ve bu genelde NuGet paketlerinden kaynaklanıyor bu yüzden anlatımın devamında bunun üzerinde ilerleyeceğim. Bu durumda çözüm yalnızca bununla bitmiyor. Eğer yukarıdakilerden sonra hala bir çözüme ulaşmamışsanız şu adımları takip edin.

      Visual Studio’da Tools > Extensions and Updates penceresine gelin. Sol taraftan Updates’i seçin, burada NuGet Package (hata aldığınız package)’in update’i bulunacaktır, tıklayarak update etmeniz gerekmekte.

         Hala çözüme ulaşamamış ve aşağıdaki gibi Nuget operation failed hatası alıyorsanız.


      C:\Users\KullaniciAdiniz\AppData\Roaming\NuGet klasöründeki NuGet.Config dosyasını silerek Visual Studio’yu yeniden başlatınız.

      Artık sorununuz çözülmüş olacaktır. Projenize devam edebilirsiniz :)